Документ
Коментар
ДКСУ в листі від 16.09.2024 р. № 15-12-12/20754 розглянула питання щодо застосування коду економічної класифікації видатків (далі – КЕКВ) з розробки проектно-кошторисної документації на демонтаж об'єктів нерухомості.
ДКСУ нагадало, що відповідно до п.21 частини першої ст.1 Закону України від 25.12.2015 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (Закон про публічні закупівлі) послуги – будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найм (оренда), лізинг, а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт, поточний ремонт з розробленням проектної документації.
Зі свого боку робіти – розроблення проектної документації на об'єкти будівництва, науково-проектної документації на реставрацію пам'яток архітектури та містобудування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об'єктів і споруд виробничого та невиробничого призначення, роботи з будівництва об'єктів з розробленням проектної документації, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт (п.27 частини першої ст.1 Закону про публічні закупівлі).
Відповідно до п.2.2 Інструкції № 3331 оплата поточних видатків, оплата послуг, придбання матеріалів і предметів, які не беруться на облік як основні засоби здійснюється за категорією 2200 «Використання товарів і послуг».
1 Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну України від 12.03.2012 р. № 333, у редакції наказу Мінфіну України від 21.06.2012 р. № 754.
За КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» здійснюється оплата послуг з демонтажу (розбирання, знесення) існуючих будівель і споруд, устаткування, обладнання, машин, пристроїв тощо, якщо вартість таких робіт не відноситься до збільшення необоротних активів (пп.10 та 30 пп.2.2.4 п.2.2 Інструкції № 333).
Видатки на придбання або створення основних засобів, окремих інших необоротних матеріальних активів, збільшення вартості активів внаслідок поліпшення об'єкта (модернізація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), капітальний ремонт, створення державних запасів і резервів, придбання землі та нематеріальних активів передбачаються за категорією 3100 «Придбання основного капіталу» (п.3.1 Інструкції № 333).
За категорією 3120 «Капітальне будівництво (придбання)» відносяться видатки на будівництво, придбання будівель, приміщень та інших об'єктів (пп.3.1.2 п.3.1 Інструкції № 333).
Відповідно до пп.5 пп.3.1.2.2 пп.3.1.2 п.3.1 Інструкції № 333, виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво будівель, споруд і об'єктів та виконання супровідних робіт, які відповідно до державних будівельних норм є складовою частиною загальної вартості зазначених робіт здійснюється за КЕКВ 3122 «Капітальне будівництво (придбання) інших об'єктів».
З огляду на зазначене, КЕКВ з розробки проектно-кошторисної документації на демонтаж об'єктів нерухомості залежатиме від віднесення до поточних чи капітальних видатків.