Документ
Коментар
ГУ ДПС у Запорізькій області в інформаційному повідомленні1 роз'яснило, що чинним законодавством не передбачено процедуру відкликання помилково поданого скороченого Звіту про КІК2 та визнання його недійсним. Водночас контролююча особа має право подати інформаційний лист через Електронний кабінет платника податків або безпосередньо до територіального органу ДПС України з обґрунтованим поясненням щодо помилкового подання Звіту про КІК.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ГУ ДПС у Запорізькій області.
2 Йдеться про Звіт про контрольовані іноземні компанії (форму затверджено наказом Мінфіну України від 25.08.2022 р. № 254).
При цьому фахівці податкового органу нагадали загальні правила подання Звіту про КІК відповідно до умов ст.392 ПКУ3 та Порядку № 2544. Зокрема, контролююча особа зобов’язана одночасно з поданням відповідної річної декларації подати Звіт про КІК, до якого в обов'язковому порядку додати завірені належним чином копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії (КІК), що підтверджують розмір прибутку КІК за звітний (податковий) рік. У разі якщо контролююча особа не має можливості забезпечити складання фінансової звітності КІК та/або здійснення розрахунку скоригованого прибутку КІК до дати граничного строку подання відповідної декларації, така контролююча особа подає Звіт про КІК за скороченою формою. Повний Звіт про КІК контролююча особа зобов’язана подати до кінця календарного року, наступного за звітним (податковим) роком (пп.392.5.2 та пп.392.5.4 ст.392 ПКУ та п.1 – 5 розділу ІV Порядку № 254).
3 Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.
4 Порядок заповнення Звіту про контрольовані іноземні компанії, скороченої форми Звіту про контрольовані іноземні компанії і подання до контролюючого органу, затверджений наказом Мінфіну України від 25.08.2022 р. № 254.