Документ
Коментар
Мінфін України наказом від 27.09.2024 р. № 476 (Наказ № 476) затвердив:
Методика № 476 встановлює механізм визначення автоматичних індикаторів ризиків на основі даних електронної системи закупівель (ЕСЗ) та інших відкритих джерел інформації.
Індикатори розраховуються ризик-системою за допомогою програмного забезпечення, яке використовує алгоритми розрахунку згідно із заданими параметрами, та з метою визначення закупівель, що містять ознаки порушень законодавства у сфері публічних закупівель та/або свідчать про ймовірність допущення таких порушень (п.1-2 Методики № 476).
Для розрахунку індикаторів ризик-система може використовувати інформацію, яку розміщено або оприлюднено в ЕСЗ, єдиних державних реєстрах, базах даних, відкритих для доступу центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.
Алгоритмом розрахунку індикаторів передбачено аналіз інформації з зазначених джерел як під час проведення окремої закупівлі (за окремим лотом), так і кількох закупівель упродовж певного періоду (п.4 Методики № 476).
Під час визначення переліку індикаторів кожному індикатору присвоюється високий, середній або низький пріоритет ризику.
Перелік № 476 містить опис ризиків, що містять ознаки порушення/порушень законодавства у сфері публічних закупівель, їх параметри, індикатори та пріоритети ризиків.
Порядок № 476 встановлює механізм застосування автоматичних індикаторів ризиків для формування переліку ризикових закупівель з метою прийняття органом держфінконтролю прозорого, об'єктивного та неупередженого рішення про початок моніторингу процедури закупівлі, спрощеної закупівлі, а також закупівлі, за якою в ЕСЗ оприлюднюється звіт про договір про закупівлю, укладений без застосування ЕСЗ, на підставі даних автоматичних індикаторів ризиків.
Ризик-система, яка в режимі реального часу здійснює автоматичний розрахунок індикаторів в ЕСЗ, після спрацювання одного або кількох індикаторів за окремою закупівлею (або окремим лотом) автоматично здійснює підрахунок кількості спрацьованих індикаторів.
Закупівлі автоматично присвоюється високий, середній або низький пріоритет ризику (п.3 розділу II Переліку № 476).
У залежності від кількості спрацьованих індикаторів ризик-система присвоює закупівлі ранг ризику. Орган державного фінансового контролю опрацьовує перелік ризикових закупівель з метою прийняття рішення про початок моніторингу закупівлі на підставі даних індикаторів.
Рішення про початок моніторингу закупівлі приймається на підставі даних індикаторів за переліком ризикових закупівель з урахуванням рангу ризику, пріоритету ризику, джерела фінансування закупівлі та суми очікуваної вартості предмета закупівлі за визначеною у п.6 розділу II Переліку № 476 черговістю.
Крім того, Наказом № 476 визнано таким, що втратив чинність наказ Мінфіну України від 28.10.2020 р. № 647 «Про затвердження Методики визначення автоматичних індикаторів ризиків, їх переліку та порядку застосування».
Наказ № 476 набирає чинності з дня його офіційного опублікування (п.4 Наказу № 476)1.
1 На дату виходу огляду законодавства Наказ № 476 офіційно не опубліковано.