Документ
Коментар
Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці України в інформаційному повідомленні1 надало роз’яснення щодо особливостей оформлення роботи за сумісництвом.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебсайті Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці України.
Робота за сумісництвом повинна бути офіційно оформлена за допомогою трудового договору. Тривалість робочого часу працівника не повинна перевищувати норму 40 годин на тиждень. Тобто за одним трудовим договором працівник може виконувати роботу не більше ніж на ставку. Не може вважатися сумісництвом робота працівника, який є фізичною особою – підприємцем та сплачує відповідні податки та збори, на підприємстві, установі, організації на умовах трудового договору.
Сумісник може працювати понад 4 години на день. Якщо штатний розпис передбачає одну штатну одиницю, на підставі заяви працівника керівник, якщо згоден, наказом встановлює повний робочий день – 8 годин або більше. Кількість робочих місць за сумісництвом у працівника не обмежена, проте потрібно враховувати реальну можливість працівника виконувати таку роботу.
Робота за сумісництвом може здійснюватися на різних підприємствах (так зване «зовнішнє сумісництво») або на одному й тому ж підприємстві (так зване «внутрішнє сумісництво», коли особа працює як основний працівник та як сумісник, але роботу за сумісництвом здійснює у вільний від основної роботи час). При «внутрішньому сумісництві» основною вважається посада з найбільшим обсягом виконуваних робіт порівняно з іншими.