Документ
Коментар
Мінекономіки України в листі від 01.04.2025 р. № 3322-07/27302-03 оприлюднило Огляд закупівельної практики щодо застосування нецінових критеріїв оцінки тендерних пропозицій (далі – Огляд), а також надало рекомендації з урахуванням виявлених проблемних питань.
В Огляді розглянуто міжнародну практику застосування нецінових критеріїв оцінки, зокрема, практику країн Європейського Союзу та Великої Британії.
Крім того, проаналізовано практику застосування нецінових критеріїв оцінки замовниками в розумінні Закону України від 25.12.2015 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (Закон про публічні закупівлі), а також наведено приклади щодо застосування нецінових критеріїв оцінки в закупівлях.
Застосування нецінових критеріїв оцінки тендерних пропозицій є важливим стратегічним інструментом для підтримки соціальних, екологічних, економічних цілей держави в контексті подальшого розвитку сфери публічних закупівель в Україні.
Замовникам рекомендується ретельно аналізувати потреби, досліджувати ринок та формувати перелік нецінових критеріїв оцінки з обґрунтованим, у тому числі економічно, підходом для досягнення вигоди за результатами проведеної процедури закупівлі.
Нецінові критерії оцінки, зазначені замовником у тендерній документації, дають можливість:
Замовники під час проведення публічних закупівель можуть використовувати нецінові критерії оцінки, враховуючи при цьому, що:
Мінекономіки України рекомендує замовникам враховувати наведену в Огляді інформацію під час проведення процедур закупівель.