Документ
Коментар
КМУ постановою від 29.04.2025 р. № 499 (Постанова № 499) вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь, затвердженого постановою КМУ від 11.08.2021 р. № 886, в редакції постанови КМУ від 16.08.2024 р. № 938 (Порядок № 886).
Внесеними до Порядку № 886 змінами передбачено надання державної підтримки товаровиробникам, що вирощують бавовник. Так, відповідно до нової редакції п.3 Порядку № 886 отримувачами бюджетних коштів є сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми або фізичні особи – підприємці, які, зокрема, здійснюють вирощування бавовнику на території Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.
Бюджетні кошти надаються отримувачам на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на поточний рік, з розрахунку на 1 га оброблюваних угідь, засіяних/засаджених сільськогосподарськими культурами під урожай поточного року, у розмірі: для територій можливих бойових дій – 1000 грн; для територій активних бойових дій та активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, – 2000 грн; під урожай поточного року для посівних площ, на яких вирощується бавовник, – 10000 грн (п.4 Порядку № 886 викладено в новій редакції).
Новою редакцією абзаців десятого і одинадцятого п.7 Порядку № 886 встановлено, що форма заявки на отримання коштів, передбачених у держбюджеті для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних коштів з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь (далі – заявка), які провадять господарську діяльність на територіях можливих бойових дій, активних бойових дій, активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, подається за формою, наведеною в додатку 1, здійснюють вирощування бавовнику на території Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, – за формою, наведеною в новому додатку 4. Форма зведеної відомості отримувачів, які мають право на отримання державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних коштів з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь (далі – зведена звітність), які провадять господарську діяльність на територіях можливих бойових дій, подається за формою, наведеною в додатку 2, активних бойових дій та активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, – за формою, наведеною в додатку 3, здійснюють вирощування бавовнику на території Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, – за формою, наведеною в новому додатку 5.
Змінами, внесеними до п.8, 10 та 11 Порядку № 886 деталізовано терміни та порядок обробки документів, отриманих від товаровиробників, які здійснюють вирощування бавовнику на території Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, для отримання коштів державної підтримки.
Також Постановою № 499 внесено зміни до п.12 Порядку № 886, згідно з якими Мінагрополітики України опрацьовує зведені відомості за формою, наведеною в додатку 5 щодо товаровиробників, що вирощують бавовник, і які надійшли від обласних комісій, та з урахуванням наявних бюджетних асигнувань за відповідним напрямом здійснює до 15 вересня поточного року пропорційний розподіл бюджетних коштів у розрізі кожного отримувача, який затверджується наказом Мінагрополітики України.
Крім того, новим п.121 Порядку № 886 передбачено, що отримувачі, які включені до наказу Мінагрополітики України у 2024 р., але не отримали бюджетні кошти, мають право на їх отримання за рахунок бюджетних призначень, передбачених у 2025 р. за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників».
Також, Порядок № 886 доповнено новими додатками:
Постанова № 499 набрала чинності з дня її офіційного опублікування – 7 травня 2025 р.1
1 Постанову № 499 офіційно опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 07.05.2025 р. № 91.