Документ
Коментар
Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці України в інформаційному повідомленні1 надало відповідь на запитання, чи може працівниця достроково припинити відпустку для догляду за дитиною, в той час, як роботодавець заперечує, щоб вона виходила на роботу.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебсайті Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці України.
Відповідно до ст.179 КЗпП2 за бажанням матері або батька дитини одному з них надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.
2 Кодекс законів про працю України від 10.12.71 р. № 322-VIII.
У разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, одному з батьків в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.
Зазначені відпустки можуть бути використані повністю або частинами також бабою, дідом чи іншими родичами дитини, які фактично здійснюють догляд за нею, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів.
За бажанням матері, батька дитини або осіб, які фактично здійснюють догляд за дитиною, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.
Працівник має право припинити відпустку для догляду за дитиною, письмово повідомивши роботодавця про таке рішення не пізніше як за 10 календарних днів до дня виходу на роботу.