Документ
Коментар
НБУ постановою від 13.06.2025 р. № 64 (Постанова № 64) затвердив:
Зокрема, звертаємо увагу на Положення № 64, яке розроблене з метою встановлення вимог до достатності (адекватності) регулятивного капіталу небанківських надавачів фінансових платіжних послуг, а також порядку розрахунку та визначення складових регулятивного капіталу небанківських надавачів платіжних послуг. Тобто цей документ визначає:
Пунктом 2 Постанови № 64 НБУ наказав платіжним установам (крім малих платіжних установ), фінансовим установам, що мають право на надання фінансових платіжних послуг, та операторам поштового зв’язку забезпечити приведення свого регулятивного капіталу у відповідність до вимог Положення № 64 до 31 грудня 2025 р. При цьому установи зобов’язані привести свій регулятивний капітал у відповідність до вимог цього Положення з урахуванням середньомісячного обсягу платіжних операцій, здійснених у 2024 р. (п.3 Постанови № 64).
Постанова № 64 набрала чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування, – 18 червня 2025 р. (п.6 Постанови № 64).1
1 Постанову № 64 офіційно опубліковано на офіційному Інтернет-представництві НБУ 17.06.2025 р.