Документ
Коментар
Мінфін України наказом від 17.06.2025 р. № 3061 (Наказ № 306) затвердив зміни до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфіну України від 23.08.2012 р. № 938 (Порядок № 938).
1 З урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну України від 08.07.2025 р. № 343 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 17 червня 2025 року № 306».
У новій редакції викладено п.2.1 глави 2 Порядку № 938 щодо інформування органами Казначейства Мінфін України, Раду міністрів АР Крим, облдержадміністрації, відповідні військові адміністрації у разі виявлення у процесі казначейського обслуговування невідповідності показників затверджених бюджетів бюджетному законодавству.
Також у новій редакції викладено п.11.2 глави 11 Порядку № 938 щодо розрахунків в іноземній валюті розпорядниками бюджетних коштів за зобов’язаннями, що виникли внаслідок укладання договорів.
Так, для здійснення розрахунків в іноземній валюті за зобов’язаннями, що виникли внаслідок укладання договорів, розпорядники бюджетних коштів (одержувачі бюджетних коштів) подають до органів Казначейства платіжні інструкції на перерахування бюджетних коштів у національній валюті з відповідних рахунків на рахунки, відкриті на їх ім’я в банках, для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України або узгоджують із місцевим фінансовим органом питання перерахування наявних на рахунках місцевого фінансового органу коштів в іноземній валюті на рахунок такого розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів), відкритий у банку.
За наявності на валютному рахунку місцевого фінансового органу необхідної суми коштів в іноземній валюті, узгодження з ним її перерахування, а також з урахуванням невикористаних коштів на відповідних рахунках розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів) такий розпорядник бюджетних коштів (одержувач бюджетних коштів) у межах одного операційного дня подає:
Гривневий еквівалент перерахованої валюти того ж дня на підставі наданих розпорядником бюджетних коштів (одержувачем бюджетних коштів) реєстрів бюджетних зобов’язань, бюджетних фінансових зобов’язань та платіжних інструкцій перераховується з відповідного рахунка розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів), відкритого в органі Казначейства, на відповідний рахунок місцевого бюджету.
На підставі заявки-доручення та інформації за рахунком місцевого бюджету місцевий фінансовий орган того ж дня готує платіжну інструкцію на перерахування коштів в іноземній валюті з рахунка місцевого фінансового органу на зазначений у заявці-дорученні рахунок розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів), відкритий у банку.
Місцевий фінансовий орган перераховує кошти в іноземній валюті зі свого валютного рахунка з урахуванням цільового призначення таких коштів.
У разі проведення операцій в іноземній валюті місцевий фінансовий орган складає довідку про операції за коштами місцевих бюджетів в іноземній валюті за формою, наведеною в додатку 10 до Порядку № 938, у паперовій або електронній формі, яка не пізніше трьох робочих днів після перерахування коштів в іноземній валюті з рахунків у банку подається до органу Казначейства у двох примірниках для відображення в обліку проведених операцій в іноземній валюті.
Один примірник довідки про операції за коштами місцевих бюджетів в іноземній валюті з відбитком штампа за формою згідно з додатком 20 до Порядку № 938 повертається місцевому фінансовому органу, інший примірник зберігається в органі Казначейства.
Також Наказом № 306 викладено в новій редакції додаток 10 «Довідка про операції за коштами місцевих бюджетів у іноземній валюті» до Порядку № 938 та зазначений Порядок доповнено новим додатком 40 «Заявка-доручення № __________ на здійснення видатків в іноземній валюті».
Наказ № 306 набирає чинності з дня його офіційного опублікування (п.3 Наказу № 306).2
2 На дату виходу огляду законодавства Наказ № 306 офіційно не опубліковано.