Документ
Коментар
КМУ постановою від 10.10.2025 р. № 1299 (Постанова № 1299) вніс зміни до Порядку оприлюднення інформації про діяльність державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, затвердженого постановою КМУ від 09.11.2016 р. № 1067 (Порядок № 1067).
У п.1 Порядку № 1067 слова «господарські товариства» в усіх відмінках і формах числа замінено словом «товариства» у відповідному відмінку і числі.
Крім того, в новій редакції викладено додаток «Періодичність і строки оприлюднення інформації про діяльність державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків» до Порядку № 1067.
Також п.2 Постанови № 1299 доручено суб’єктам управління об’єктами державної власності забезпечити подання КМУ пропозицій щодо державних унітарних підприємств, що належать до сфери їх управління, та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, управління корпоративними правами держави щодо яких вони здійснюють, та які є операторами об’єктів критичної інфраструктури або суб’єктами оборонно-промислового комплексу, або належать до сфери управління Міноборони України чи управління корпоративними правами держави щодо яких здійснює Міноборони України, що можуть не оприлюднювати інформацію, визначену у додатку до Порядку № 1067, під час дії правового режиму воєнного стану. Державні унітарні підприємства та господарські товариства, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, які є операторами об’єктів критичної інфраструктури або суб’єктами оборонно-промислового комплексу, повноваження суб’єкта управління або функції загальних зборів щодо яких здійснює КМУ, подають відповідні пропозиції КМУ.
Постанова № 1299 набрала чинності з дня її офіційного опублікування – 14 жовтня 2025 р.1
1 Постанову № 1299 офіційно опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 14.10.2025 р. № 209.