Програмний продукт "BAS Документообіг КОРП" – потужний і ефективний інструмент для вирішення завдань організації і підтримки документообігу підприємств і установ.
Для впровадження системи комплексної автоматизації документообігу потрібна масштабна перепідготовка фахівців, тому що впровадження такої системи – зачіпає всі структури, потребує нового підходу до управління нормативно-довідковою інформацією, а також знань в предметних галузях: документальне забезпечення управління, міжнародні і національні стандарти, керування бізнес-процесами, методи обробки інформації тощо.
Перед керівниками підприємств і проектів із впровадження системи комплексної автоматизації постає питання: як оцінити знання та вміння своїх фахівців, як підготувати кваліфіковані кадри й оцінити ефективність підготовки, як оцінити професійний рівень фахівців IT-компаній, що пропонують свої послуги з впровадження програмного продукту.
З іншого боку, IT-фахівці також зацікавлені в тому, щоби підтвердити свою високу кваліфікацію в галузі впровадження комплексних інформаційних систем.
Тому для об'єктивного оцінювання та підтвердження професійного рівня користувачів програми "BAS Документообіг КОРП", розроблена спеціальна програма, що отримала назву "Професіонал". У межах цієї програми користувачі типового рішення "BAS Документообіг КОРП" можуть скласти сертифікаційний іспит та, за успішного результату, отримати Сертифікат єдиного зразка, що підтверджує високий рівень знань фахівця. Спеціальні тести, що використовуються під час іспиту, надають змогу об'єктивно перевірити знання найбільш важливих функцій програми, принципів її побудови та особливостей роботи з нею.
Посібник, що пропонується Вашій увазі, містить повний комплект питань, які використовуються під час автоматизованих сертифікаційних іспитів для користувачів програми "BAS Документообіг КОРП".
Щоби ефективно використовувати програму "BAS Документообіг КОРП", фахівцеві слід розуміти інформаційну модель, що реалізована в програмі, знати інструментальні засоби налаштування системи.
Головна мета посібника - допомогти фахівцям у підготовці до Сертифікаційного іспиту з цієї версії програми. Вважаємо, що самостійне опрацювання питань, які наведені в посібнику, допоможе фахівцеві систематизувати та поглибити свої знання, набути комплексне уявлення щодо функціональних можливостей і налаштувань програми, й унаслідок ефективно використовувати її.
Посібник складається з двох розділів.
У першому розділі наведені варіанти питань, що включаються в завдання сертифікаційного іспиту. Усі питання згруповані за такими темами:
1. Діловодство (обробка вхідних і вихідних документів). Початкова сторінка. Робочий стіл керівника
2. Внутрішній документообіг
3. Зв'язки між документами. Категоризація даних
4. Керування договорами
5. Робота з файлами
6. Ділові процеси
7. Облік по проектах. Електронний підпис
8. Використання електронної пошти. Бронювання переговорних приміщень
9. Керування заходами. Облік відсутності співробітників
10. Форум – колективний майданчик для обговорень. Підтримка паперового документообігу
11. Елементарні процеси
12. Календар. Облік робочого часу
13. Робота зі звітами. Спільне використання з іншими типовими рішеннями. Керування інтерфейсом
14. Законодавчі вимоги до документообігу та міжнародні стандарти. Постановка документообігу в організації
У другому розділі наведені зразки варіантів екзаменаційних завдань. На їхньому прикладі розглядаються вимоги щодо знання термінології, розуміння загальних принципів побудови програми, здатності уміло працювати з програмою.
Сертифікаційні іспити приймаються Авторизованим Центром Сертифікації (АЦС).
Для складання іспиту слід звернутися до Авторизованого Центру Сертифікації, зареєструватися, оплатити іспит та замовити екзаменаційне завдання. Для Вас буде сформований індивідуальний тест (екзаменаційний білет) та призначено час іспиту.
Іспит складається на комп'ютері. Індивідуальне завдання складається з 14 запитань із різних тем. Для кожного питання пропонуються кілька варіантів відповідей, обрати слід правильний, найбільш повний. Загальне обмеження за часом для відповіді на всі питання – 30 хвилин. Час відповіді на кожне окреме питання не обмежується.
Результат екзамену оцінюється за двобальною шкалою "Здано" - "Не здано". Щоби здобути оцінку "Здано" треба правильно відповісти на 12 запитань з 14 впродовж 30 хвилин. Порядок відповідей; витрачений на окремі запитання час; повторне звернення до одних і тих самих питань на результат не впливають. Дострокова відповідь на всі питання також не впливає на результат.
Під час складання іспиту на комп'ютері слід уважно прочитати питання та всі варіанти відповідей. Необхідно враховувати, що питання підготовлені для системи автоматичного контролю, тому сформульовані якомога лаконічніше. Кожне питання може припускати кілька варіантів трактувань, однак за наведеними відповідями можна зрозуміти, з яких позицій слід розглядати це питання. Не слід поспішати й вибирати відповідь на підставі не повністю прочитаних варіантів відповідей, оскільки наступні відповіді можуть містити повніші або точніші формулювання.
Бажаємо Вам успіхів у підготовці та складанні іспитів. Сподіваємося, що цей посібник допоможе Вам краще пізнати програму та використовувати всі її можливості у Вашій діяльності.