Документ
Коментар
Мінекономіки України у листі від 04.05.2021 р. № 4712-06/26182-07 вважає, що переведення працівника з його ініціативи на надомну або дистанційну роботу без обов’язкового укладення відповідного трудового договору в письмовій формі можливе у випадках, зазначених у частині восьмій ст.601 та частині одинадцятій ст.602 КЗпП1.
1 Кодекс законів про працю України від 10.12.71 р. № 322-VIII.
Водночас зазначені статті не містять обов’язку роботодавця переводити працівників на інший режим роботи з ініціативи працівника. У зв’язку з цим таке переведення, на думку Мінекономіки України, може бути здійснено лише у разі згоди на це роботодавця.
Нагадаємо, відповідно до частини восьмої ст.601 та частини одинадцятої ст.602 КЗпП на час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством, та/або у разі виникнення загрози збройної агресії, надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру надомна/дистанційна робота може запроваджуватися наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу без обов’язкового укладення трудового договору про надомну роботу в письмовій формі. З таким наказом (розпорядженням) працівник ознайомлюється протягом двох днів з дня його прийняття, але до запровадження надомної роботи. У такому разі норми частини третьої ст.32 КЗпП не застосовуються2.
2 Докладніше щодо цього див. коментар до Закону України від 04.02.2021 р. № 1213-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання дистанційної, надомної роботи та роботи із застосуванням гнучкого режиму робочого часу».