Документ
Коментар
ДПС в листі від 20.05.2021 р. № 498/2/99-00-04-02-01-02 роз’яснила деякі особливості порядку складання та подання Розрахунку1.
1 Йдеться про Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, форму якого затверджено наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. № 4, у редакції наказу Мінфіну України від 15.12.2020 р. № 773 (див. коментар). Див. також коментар до наказу Мінфіну України від 19.05.2021 р. № 278 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4».
1. Інформація щодо статистичних показників заголовної частини Розрахунку залишилась аналогічною статистичним показникам рядків 14 «Кількість створених нових робочих місць у звітному періоді» та 15 «Середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період, осіб» Звіту про ЄСВ2.
2 Йдеться про Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (форма № Д4 (місячна) наведена у додатку 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.04.2015 р. № 435, у редакції наказу Мінфіну України від 15.05.2018 г. № 511). Див. коментар до наказу Мінфіну України від 28.12.2020 р. № 814 «Про деякі особливості звітування з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року № 435».
Нагадаємо, що зазначені рядки Звіту про ЄСВ відповідають рядкам 110 «Кількість створених нових робочих місць у звітному періоді» і 101 «Середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період, осіб» Розрахунку відповідно.
2. Порядок заповнення заголовної частини Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» є аналогічним до порядку заповнення Розрахунку з типом «Звітний».
До заголовної частини Розрахунку належать рядки з 01 до 110.
3. У рядку 032 «Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад» Розрахунку зазначається код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженого Наказом № 2903, за місцезнаходженням платника або його відокремленого підрозділу, якщо Розрахунок подається податковим агентом за його відокремлений підрозділ. Цей рядок є обов’язковим для заповнення платником незалежно від того, чи має такий платник відокремлені підрозділи.
3 Наказ Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2020 р. № 290 «Про затвердження Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад».
При визначенні коду зазначеного Кодифікатора місце сплати ПДФО не враховується.
Рядок 033 «Відокремлений підрозділ юридичної особи (якщо Розрахунок подається податковий агент за відокремлений підрозділ)» Розрахунку призначений для заповнення даних про відокремлений підрозділ юридичної особи (повне найменування відокремленого підрозділу), якщо Розрахунок подається податковим агентом за відокремлений підрозділ. Цей рядок заповнюється виключно податковими агентами при поданні Розрахунку за відокремлений підрозділ.
4. Додаток Д1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» до Розрахунку не заповнюється та не подається лише за умови відсутності показників для декларування протягом усього кварталу. Якщо показники для декларування наявні лише в одному з місяців кварталу, то цей додаток подається за кожен з таких місяців, а пусті рядки прокреслюються.
5. У рядку 02 «Звітний (податковий) період» Розрахунку вказується звітний період, за який подається Розрахунок з типом «Звітний» («Звітний новий»), або звітний період, що уточнюється, для Розрахунку з типом «Уточнюючий» та обов’язково зазначається номер Розрахунку (у хронологічному порядку незалежно від типу Розрахунку), що подається за звітний період. Тобто нумерація Розрахунків здійснюється в межах одного звітного періоду (кварталу) та не продовжується в наступних.
У реквізиті «номер додатку до Розрахунку» додатку 4ДФ вказується порядковий номер цього додатка у складі Розрахунку, тобто нумерація додатків 4ДФ у складі Розрахунку здійснюється незалежно від кількості інших додатків, які заповнюються до такого Розрахунку.