Документ
Коментар
ДПС в індивідуальній податковій консультації від 21.01.2022 р. № 79/ІПК/99-00-07-05-01-06 роз’яснила, що перший запис про залишки товарів фізичної особи – підприємця (ФОП) на загальній системі оподаткування, що здійснює торгівлю підакцизними товарами, вносить до Форми обліку1 на підставі самостійно визначеної ФОП вартості товару, тобто за цінами реалізації.
1 Тут і далі йдеться про Форму ведення обліку товарних запасів (форму наведено у додатку до Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затвердженого наказом Мінфіну України від 03.09.2021 р. № 496, див. коментар) (Порядок № 496).
Згідно з абзацом четвертим п.2 розділу І Порядку № 496 опис залишку товарів на початок обліку складається в довільній формі та має містити інформацію про: найменування товарів, наявних у такої ФОП на дату набуття ним обов’язку щодо ведення обліку товарних запасів, кількості таких товарів (із зазначенням одиниці виміру) та їх вартості, самостійно визначеної ФОП.
Відповідно до п.5 розділу ІІ Порядку № 496 для ФОП, в яких виникає обов’язок щодо ведення обліку товарних запасів, перший запис, має відображати інформацію про залишки товарів, наявних у такої ФОП на дату набуття нею обов’язку щодо ведення обліку товарних запасів.
Такий запис вноситься до Форми обліку на підставі самостійно складеного ФОП документа щодо опису залишків товарів у такому порядку: