Документ
Коментар
Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці в інформаційному повідомленні розглянуло питання щодо здійснення трудових відносин з працівниками у разі, якщо підприємство не функціонує, зокрема, через знаходження на території бойових дій1.
1 З повним текстом інформаційного повідомлення можна ознайомитись на офіційному вебсайті Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці.
Відповідно до ст.13 Закону № 21362 призупинення дії трудового договору – це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором.
Дія трудового договору може бути призупинена у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи.
Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин. Про призупинення дії трудового договору роботодавець та працівник за можливості мають повідомити один одного у будь-який доступний спосіб.
Відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового договору у повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України (див. коментар до Закону № 2136).
Отже, головною умовою для призупинення дії трудового договору є абсолютна неможливість надання роботодавцем та виконання працівником відповідної роботи. Та з огляду на те, що з призупиненням дії трудового договору відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат покладається на країну-агресора, роботодавець повинен продовжувати ведення обліку в частині нарахування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат такого працівника.