Документ
Коментар
Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП в інформаційному повідомленні від 15 вересня 2022 року нагадало, що неподання суб’єктом господарювання в установлений законом строк обов’язкової звітності про використання РРО (ПРРО), РК та КОРО, подання їх із нульовими показниками є підставою для проведення фактичної перевірки органом ДПС (п.80.2.4 ст.80 ПКУ1)2.
1 Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.
2 З текстом цього інформаційного повідомлення можна ознайомитися на офіційному вебпорталі Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків.
Нагадаємо, що відповідно до п.7 ст.3 Закону про РРО3 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані подавати до органів ДПС звітність, пов’язану із застосуванням РРО та РК, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця.
Суб’єкти господарювання, які використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі), повинні подавати до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані.
Також нагадаємо, що ДПС наказом від 28.07.2022 р. № 489 (див. коментар) виклала в новій редакції Державний реєстр РРО, а також надала відповідні роз’яснення щодо нього (див. коментар до інформаційного повідомлення від 10 серпня 2022 року).