Документ
Коментар
ГУ ДПС у м. Києві в інформаційному повідомленні від 2 червня 2023 року1 надало роз’яснення щодо порядку складання додатка ПП «Інформація про суми податкових пільг» до Декларації2.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ГУ ДПС у м. Києві.
2 Тут і далі йдеться про Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств (форму затверджено наказом Мінфіну України від 20.10.2015 р. № 897, у редакції наказу Мінфіну України від 20.02.2023 р. № 101, див. коментар).
Заповнення додатка ПП до Декларації здійснюється на підставі показників Декларації та додатка ПН до неї, які складаються наростаючим підсумком з початку року. Тому незалежно від того здійснюється виплата доходу нерезиденту у наступних звітних періодах поточного року чи ні, додаток ПП до Декларації подається з відображенням застосованої у попередньому звітному періоді поточного року податкової пільги.
Наприклад, у першому кварталі 2023 року підприємство користувалося податковою пільгою з податку на прибуток у період з 1 по 31 березня. У такому разі в графі «Строк користування податковою пільгою у звітному періоді» додатка ПП проставляються дати «01.03.2023» (графа 4 «число, місяць, рік початку3») та «31.03.2023» (графа 5 «число, місяць, рік закінчення3»). У разі, якщо підприємство в інших звітних періодах 2023 року не користувалося (не буде користуватися) такою податковою пільгою, такі ж саме значення у вказаних графах додатка ПП проставляються в цьому додатку за інші періоди 2023 року (за півріччя, 9 місяців та рік)3.
3 При цьому слід пам’ятати, що згідно з виноскою «3» до зазначених граф додатка ПП, якщо строк користування податковою пільгою встановлений до початку звітного періоду і продовжується після його закінчення, такий строк збігається з датою початку та закінчення такого періоду.
Також податківці зазначили, якщо виплати доходів нерезиденту здійснюються декілька разів протягом звітних (податкових) періодів року, то датою початку користування відповідною податковою пільгою є день першої виплати доходу, а датою закінчення користування – день останньої виплати доходу.