Документ
Коментар
ДПС України наказом від 09.06.2023 р. № 4441 (Наказ № 444) затвердила Методику проведення перевірки загальних положень податкового та іншого законодавства України, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи2 (Методика № 444), у додатках до якої наведено:
1 З текстом цього Наказу можна ознайомитися на офіційному вебпорталі ДПС України. Див. також коментар до наказу ДПС України від 09.06.2023 р. № 445 «Про затвердження Методики проведення перевірки достовірності, повноти нарахування та сплати податку на прибуток».
2 Методика носить виключно роз’яснювальний, інформаційний та рекомендаційний характер і не містить нових правових норм, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер.
Відповідно до п.2.3 розділу ІІ Методики № 444 дослідження загальної інформації про платника податків та автоматизований аналіз на предмет дотримання таким платником загальних положень податкового та іншого законодавства України, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи, може полягати в аналізі фінансово-господарської діяльності платника податків з використанням таких інформаційних джерел:
Особлива увага приділяється дослідженню даних щодо керівника платника податків та засновників на предмет ймовірного їх перебування на посадах керівників та/або засновників інших платників податків, що мають негативну податкову історію (п.3.1 розділу ІІІ Методики № 444).
Також Методика № 444 містить рекомендації щодо підготовки та здійснення контрольно-перевірочних заходів (розділ ІІ Методики № 444), дослідження загальної інформації про платника податків (розділ ІІІ Методики № 444), процесу здійснення автоматизованого аналізу та визначення суттєвості ризиків (розділ ІV Методики № 444), процедури та дії інспектора для подальшого дослідження (підтвердження/спростування) ризиків (розділ V Методики № 444), порядку документування виявлених розбіжностей та ризиків (розділ VІ Методики № 444).
Наказ № 444 набрав чинності 9 червня 2023 року.