Документ
Коментар
ГУ ДПС у Київській області в інформаційному повідомленні від 12 жовтня 2023 року1 розглянуло питання щодо ведення обліку товарних запасів фізичними особами – підприємцями у разі надання виключно послуг.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ГУ ДПС у Київській області.
Фізичні особи – підприємці, у тому числі платники єдиного податку, які надають виключно послуги, у тому числі посередницькі, з метою реалізації яких використовуються товарні запаси, що включаються до вартості таких послуг (у тому числі сировина, матеріали, запасні частини, напівфабрикати власного виробництва на складах комплектуючих тощо), зобов’язані вести облік товарних запасів за формою обліку, встановленою Наказом № 4962 (далі – Форма обліку) з відображенням інформації про їх надходження та вибуття.
2 Наказ Мінфіну України від 03.09.2021 р. № 496 «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку» (див. коментар).
Якщо при наданні послуг фізичні особи – підприємці не використовують товарні запаси, то обов’язку вести облік товарних запасів у таких фізичних осіб – підприємців не виникає.
Водночас не зобов’язані вести Форму обліку фізичні особи – підприємці, які є платниками єдиного податку, які не зареєстровані платниками ПДВ та не провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння (п.12 ст.3 Закону про РРО3).