Документ
Коментар
КМУ постановою від 15.03.2024 р. № 300 (Постанова № 300) вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою КМУ від 16.08.2022 р. № 918 (Порядок № 918; див. коментар). Серед основних новацій слід зазначити наступні.
Відповідно до нової редакції абзацу першого п.4 Порядку № 918 для отримання бюджетних коштів до Державного аграрного реєстру повинні бути внесені відомості про отримувача, визначені переліком відомостей Державного аграрного реєстру, затвердженим постановою КМУ від 02.06.2021 р. № 573 «Про функціонування Державного аграрного реєстру».
Серед умов на отримання бюджетних коштів – наявність у власності отримувача від п’яти до п’ятисот голів маточного поголів’я кіз та/або овець, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства (відповідні зміни внесено до абзацу другого п.4 Порядку № 918).
Згідно з новою редакцією п.5 Порядку № 918 збільшено кількість напрямів надання підтримки за бюджетні кошти, зокрема, додано наступні:
Порядок № 918 доповнено п.51, відповідно до якого бюджетні кошти надаються для покриття понесених отримувачами витрат на проведення польових робіт, оплату спожитої електроенергії та ветеринарних послуг, придбання паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, ветеринарних препаратів, кормів, насіння, добрив, утримання корів, маточного поголів’я овець та/або кіз.
Отримувач бюджетних коштів одночасно з поданням заявки підписує договір з Укрдержфондом про надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільгосппродукції шляхом накладання електронного підпису на заяву про приєднання до договору. У договорі обов’язково зазначаються обрані з переліку, визначеного у п.51 Порядку № 918, напрями витрат, на покриття яких використовуються кошти, невиконання або неналежне виконання яких є підставою для повернення отримувачем отриманих коштів (п.6 Порядку № 918 доповнено новим абзацом).
У новій редакції викладено п.7 Порядку № 918, відповідно до якого бюджетні кошти надаються у вигляді:
Змін також зазнали терміни та порядок оформлення надання бюджетних коштів.
Так, заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами ведення Державного аграрного реєстру після оприлюднення у ньому оголошення про початок прийому заявок з 1 травня по 30 червня поточного бюджетного періоду.
Укрдержфонд протягом десяти робочих днів з дня надходження заявки перевіряє подані заявки та відомості про отримувача, які містяться в Державному аграрному реєстрі, на відповідність вимогам Порядку № 918, та визначає обсяг бюджетних коштів за кожним отримувачем в межах бюджетних асигнувань.
Укрдержфонд за допомогою програмних засобів ведення Державного аграрного реєстру повідомляє отримувачу про погодження із зазначенням обсягу підтримки або відмову у погодженні поданої заявки із зазначенням причин відмови.
Отримувач підписує додаток до договору з Укрдержфондом протягом семи календарних днів з дати погодження заявки Укрдержфондом із зазначенням обсягу підтримки.
Укрдержфонд до 20 липня формує переліки отримувачів у розрізі напрямів про нарахування сум бюджетних коштів з урахуванням черговості подання заявок та подає їх Мінагрополітики України.
Мінагрополітики України з дати надходження від Укрдержфонду переліків отримувачів про нарахування сум бюджетних коштів у розрізі напрямів протягом семи робочих днів затверджує розподіл бюджетних коштів за кожним отримувачем в межах бюджетних асигнувань, про що робить відмітку в Державному аграрному реєстрі та спрямовує їх до Укрдержфонду.
Укрдержфонд протягом семи робочих днів з дати отримання коштів від Мінагрополітики України перераховує їх з рахунка, відкритого в Казначействі, на рахунки отримувачів, зазначені у заявці, на підставі переліків отримувачів про нарахування сум бюджетних коштів у розрізі напрямів, про що інформує Мінагрополітики України. Інші підтвердні документи до органів Казначейства не подаються.
Укрдержфонд щомісяця формує перелік отримувачів, з якими розірвано договори, та подає його до Мінагрополітики України. Такі переліки є підставою для внесення Мінагрополітики України відповідних змін до розподілу бюджетних коштів за кожним отримувачем.
Постанова № 300 набрала чинності з дня її офіційного опублікування – 20 березня 2024 р.1
1 Постанову № 300 офіційно опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 20.03.2024 р. № 58.