Документ
Коментар
ГУ ПФУ у Вінницький області в інформаційному повідомленні1 нагадало, що при виправленні помилок у податковому розрахунку2 потрібно дотримуватись наступних правил (п.6 розділу V Порядку № 43):
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на інформаційній сторінці вебпорталу ГУ ПФУ у Вінницький області.
2 Тут і далі йдеться про Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (форму затверджено наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. № 4, у редакції наказу Мінфіну України від 02.03.2023 р. № 113; див. коментар до цього наказу, а також коментар до наказу Мінфіну України від 26.12.2023 р. № 720 «Про затвердження Змін до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску»).
3 Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. № 4, у редакції наказу Мінфіну України від 15.12.2020 р. № 773).
Також слід пам’ятати про головні відмінності між коригуючими податковими розрахунками з типами «Звітний новий» і «Уточнюючий», які полягають у наступному:
4 Податковий розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) з розбивкою по місяцях звітного кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Якщо останній день строку подання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п.1 розділу ІІ Порядку № 4).
Довідково.
Сумовими помилками вважаються помилки, які сталися через невірно застосовані ставки ЄСВ, у разі зазначення помилкової суми нарахованої заробітної плати тощо.
Несумовими помилками вважаються невірно вказане громадянство чи невірно зазначені ідентифікаційний номер або номер та серія паспорта, код категорії застрахованої особи, кількість днів перебування у трудових відносинах або без збереження зарплати.