Документ
Коментар
ГУ ДПС у Тернопільській області в інформаційному повідомленні1 роз’яснило, що у разі, якщо за результатами перевірки органом ДПС встановлено заниження податкового зобов’язання по єдиному податку (у тому числі не здійснення розрахунку загального мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) за податковий (звітний) рік) платником єдиного податку другої – третьої груп та вручено податкове повідомлення-рішення (ППР), то такому платнику не потрібно подавати уточнюючу декларацію2 (у тому числі з додатком 2 «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік1») за період, що був охоплений такою перевіркою.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ГУ ДПС у Тернопільській області.
2 Йдеться про Податкову декларацію платника єдиного податку фізичної особи – підприємця (форму затверджено наказом Мінфіну України від 19.06.2015 р. № 578, у редакції наказу Мінфіну України від 24.11.2022 р. № 394; див. коментар до цього наказу).
Пояснюється це тим, що результати перевірки автоматично відображаються в інтегрованій картці платника (далі – ІКП) та після настання граничного строку сплати, за відсутності інформації про початок процедури адміністративного або судового оскарження, сума єдиного податку, що була донарахована органом ДПС, є узгодженою.
Податківці нагадали, що згідно з п.1 підрозділу 3 розділу V Порядку № 53 не пізніше наступного робочого дня після дня вручення платнику ППР/рішення/вимоги та/або рішення щодо ЄСВ або отримання інформації про їх вручення працівник структурного підрозділу, що склав документ, вносить дату вручення документа до підсистеми, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи.
3 Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну України від 12.01.2021 р. № 5.
Інформація про виявлені заниження податкових зобов’язань у розрізі податкових (звітних) періодів/податкових декларацій (розрахунків) та граничні строки сплати таких зобов’язань враховуються під час розрахунку суми пені в ІКП.
Після внесення до підсистеми, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, інформації про дату вручення ППР/рішення/вимоги та/або рішення щодо єдиного внеску облікові показники щодо донарахованих/зменшених територіальним органом ДПС грошових зобов’язань, ЄСВ, зменшення суми бюджетного відшкодування, відмови у бюджетному відшкодуванні, зменшення суми від’ємного значення ПДВ, врахованого у зменшення податкового боргу, одночасно переносяться до ІКП та відображаються датою граничного строку сплати/зменшення з використанням відповідних облікових показників (кодів операцій).
До настання граничного строку сплати/зменшення донараховані/зменшені суми за відсутності процедури адміністративного або судового оскарження не беруть участі у розрахунках.
За умови відсутності інформації про початок процедури адміністративного та/або судового оскарження з дня настання граничного строку сплати/зменшення відповідні донараховані/зменшені суми в ІКП беруть участь у розрахунках.