Дата |
Тема |
Відеозапис |
14.11.2018
|
Семінар "Лекторій": "Останні податкові новини і як з ними боротися"
Кірш Олександр Вікторович, Народний депутат України (Комітет ВРУ з питань податкової та митної політики), Гуру мінімізації податків, член Ради підприємців при Кабміні, заслуж. ек. України, д. е. н., Ph. D. Член-кореспондент АЕНУ і МКА, професор ХІУ) детально розповів про зміни, які сталися за останні місяці в податковому законодавстві: ПДВ, податок на прибуток, акциз, ПДФО, ЄСВ, ЄП, інші платежі, готівка, судові рішення. Крім цього особливу увагу приділив пасткам, можливостям та очікуваним наслідкам цих змін.
Хорошун Катерина (менеджер з розвитку сервісів ІТС) розглянула можливості сервісів інформаційно-технологічного супроводу (ІТС), які доступні користувачам систем автоматизації бізнесу.
Косий Вадим (директор компанії «Фредо») детально описав сервіси здачі електронної звітності, адміністрування ПДВ, обміну первинними та іншими документами - FREDO Звіт і FREDO ДокМен.
Зуєв Максим (директор компанії «Пактум») розповів про новий сервіс для автоматизованого заповнення карток контрагентів – Пактум.Контрагент.
Бобровський Олександр (директор напрямку «Автоматизації бізнесу» компанії «Софтком») розповів про новий сервіс для електронного документообігу юридично значущими документами - FlyDoc.
Кірш Олександр Вікторович, Народний депутат України (Комітет ВРУ з питань податкової та митної політики), Гуру мінімізації податків, член Ради підприємців при Кабміні, заслуж. ек. України, д. е. н., Ph. D. Член-кореспондент АЕНУ і МКА, професор ХІУ) детально зупинився на податкових маневрах (мінімізація, планування): організація податкового та бухобліку на підприємстві, привів корисні нюанси для податкових вигід. Розповів про накази, які дозволяють знизити податки, а також озвучив загальні вимоги до формування облікової політики. Надав рекомендації щодо складання колективного договору, привів аргументи необхідності його укладення та розповів як застосовувати оптимізацію. Зупинився на наказі про облікову політику, положенні про оплату праці та інших внутрішніх документах, що являються засобами оптимізації податкових платежів, а також розглянув їхній вплив на ПДФО та податок на прибуток. Розповів про особливості податкового обліку гарантійного ремонту. Приділив увагу рекламі, відрядженням, дешевим продажам. Звернув увагу на звичайні ціни за нових умов. Розповів як грамотно продавати «безкоштовно»; про нікчемність (фіктивність) угод. Зупинився на актах перевірок, критеріях визнання, як довести реальність операції. Описав первинні документи, а також позовну давність. |
Кірш О.В. Що змінилося за останні місяці в податковому законодавстві
Хорошун К.О. Огляд можливостей сервісів ІТС, доступних користувачам систем автоматизації бізнесу
Косий В.О. FREDO Звіт і FREDO ДокМен – сервіси здачі електронної звітності, адміністрування ПДВ, обміну первинними та іншими документами
Зуєв М.С. Пактум.Контрагент – новий сервіс для автоматизованого заповнення карток контрагентів
Бобровський О.В. FlyDoc – новий сервіс для електронного документообігу юридично значущими документами
Кірш О.В. ПОДАТКОВІ МАНЕВРИ: Мінімізація. Планування
|
17.10.2018
|
Семінар "Лекторій": "Практика застосування основних податків: ПДВ, податок на прибуток, ПДФО"
Дробоття Сергій (редактор рубрики ІТС «ПДВ: правила оподаткування та облік», податковий консультант у сфері оподаткування, автор численних аналітичних матеріалів у спеціалізованих бухгалтерських виданнях) детально розповів про адміністрування ПДВ. Детально зупинився на податковій накладній та розрахунку коригувань: коли і як виправляти помилки в обов’язкових реквізитах податкової накладної; як правильно позбутися зайвих (помилкових) податкових накладних; порядок складання розрахунків коригування з урахуванням вимог ДФСУ. Розповів про реєстрацію в ЄРПН: строки, порядок та штрафи; судову практику; блокування реєстрації в ЄРПН (ризикові підприємства і ризикові операції), податкові наслідки для контрагентів. Також розповів про нові електронні сервіси від ДФСУ та роз’яснив яка в них користь для бухгалтера: СЕА ПДВ - чому з’являється показник Sперевищення. Окрему увагу приділив складним питанням обліку ПДВ: нестачі товарів (коли слід нарахувати податкові зобов’язання); ліквідація основних засобів (Мінфін не підтримав позицію ДФСУ); списання заборгованостей.
Чухно Ірина (редактор ІТС з методичної підтримки програм для автоматизації бізнесу) у своїй доповіді навела приклади складання розрахунків коригування відповідно до вимог ДФСУ в типових програмах для автоматизації бізнесу, на прикладі роботи у редакції 2.0 Бухгалтерії для України.
Бикова Анна (консультант з бухгалтерського обліку та оподаткування, автор численних аналітичних матеріалів та консультацій) детально розповіла про адміністрування податку на прибуток. Розповіла про подання фінансової звітності разом з декларацією з податку на прибуток: які дані перевіряються під час камеральної перевірки; як виправити помилки в фінансовій звітності та чи треба її подавати наново; відповідальність за неподання та помилки у фінансовій звітності. Детально зупинилась на коригуванні фінансового результату: хто має застосовувати податкові різниці; податковий звітний період – для кого рік, а для кого квартал; найпоширеніші податкові різниці – правила застосування. Нагадала про строки сплати податку на прибуток і зменшення суми податку до сплати.
Тимченко Тетяна (редактор ІТС з методичної підтримки програм для автоматизації бізнесу) у своїй доповіді розглянула звітність з податку на прибуток у програмах для автоматизації бізнесу: правила складання, нюанси відображення різниць податкового обліку в програмах для автоматизації бізнесу, на прикладі роботи у редакції 2.0 Бухгалтерії для України.
Бикова Анна (консультант з бухгалтерського обліку та оподаткування, автор численних аналітичних матеріалів та консультацій) детально розповіла про адміністрування ПДФО. Зупинилась на виплаті доходів фізичним особам – спочатку утримуємо ПДФО та ВЗ; контроль сплати податків із зарплати «в конвертах» – як його здійснює ДФСУ, Держпраці та органи місцевого самоврядування; неоподатковані доходи теж треба показувати у формі № 1 ДФ. Розглянула питання обілку підзвітних коштів та відшкодування витрат працівників.
Тимченко Тетяна (редактор ІТС з методичної підтримки програм для автоматизації бізнесу) у своїй доповіді розглянула приклади розрахунку ПДФО та відображення даних у звітності в програмах для автоматизації бізнесу, на прикладі роботи у редакції 2.0 Бухгалтерії для України. |
Дробоття С.М. Адміністрування ПДВ: окремі питання
Чухно І.О. Приклади складання розрахунків коригування відповідно до вимог ДФСУ в програмах для автоматизації бізнесу
Бикова А.В. Адміністрування податку на прибуток
Тимченко Т.О. Звітність з податку на прибуток в програмах для автоматизації бізнесу: правила складання, нюанси відображення різниць податкового обліку
Бикова А.В. Адміністрування ПДФО
Тимченко Т.О. Приклади розрахунку ПДФО та відображення даних у звітності в програмах для автоматизації бізнесу
|
12.09.2018
|
Семінар "Лекторій": "Як бухгалтеру перейти в статус фінансового директора: управлінські інструменти в системах автоматизації бізнесу"
Старцев Олексій (провідний методист Всеукраїнської Спілки Автоматизаторів Бізнесу) у своїй доповіді розглянув задачі казначейства на підприємстві, їх виконавців. Розкрив ключові функції оперативного казначейства: платіжний календар, його формування і балансування, аналіз і пошук рішень з оптимізації; автоматизація казначейських функцій в системах автоматизації бізнесу, зокрема, в BAS ERP, BAS Управління холдингом, продуктах лінійки 1C:Підприємство, розповів про закладені в прикладних рішеннях можливості, методику старту, ключові результати; використання програмного продукту «Бухгалтерія» для автоматизації казначейства: варіанти вирішення казначейських завдань, аналіз пов'язаної інформації.
Шеремет Ольга (провідний методист Всеукраїнської Спілки Автоматизаторів Бізнесу) розповіла про контролінг як засіб підвищення ефективності підприємства. Детально зупинилась на ключових функціях контролінгу на підприємстві: інформаційна база як джерело економічної інформації для всіх категорій користувачів; організація оперативного контролінгу в поточній інформаційній базі підприємства, наприклад, в базі прикладного рішення BAS ERP, BAS Управління холдингом, продуктах лінійки 1C:Підприємство; аналіз витрат підприємства, їх структуризація та оптимізація. |
Старцев О.С. Казначейство
Шеремет О.А. Контролінг
|
14.08.2018
|
Семінар "Лекторій": Побудова системи оплати праці, соціальне страхування та нове в звітності ЄСВ
Губіна Ірина (експерт з податкового планування, автор численних публікацій з оподаткування і бухгалтерського обліку, редактор газети «Бухгалтерія UA») у своїй доповіді розглянула нюанси налагодження взаємовигідної співпраці між підприємством і працівником (можливі форми взаємин між фізичною особою та підприємством; схеми побудови взаємовідносин, яких краще уникати; чому не бажано застосовувати цивільно-правові договори; де і як контролери шукатимуть приховані трудові відносини). Розповіла про оплату праці: від штатного розпису до зарплати та як налагодити систему на «п’ятірку» (чим регулюється система праці, звідки брати інформацію; відповідальність за «неправильну» систему: аналіз найтиповіших помилок; з чого складається заробітна плата, що є справжньою «мінімальною зарплатою»; на яку складову зарплати слід орієнтуватися при складанні штатного розкладу; мінімальні гарантії в оплаті праці та як забезпечити їх дотримання; нарахування доплати до мінімальної зарплати з урахуванням останніх роз’яснень Міністерства праці України). Розкрила принципи оподаткування заробітної плати та інших виплат працівникам (ФОП, зарплата, додаткові блага та інші доходи; головні принципи та правила оподаткування ПДФО та ВЗ, нарахування ЄСВ; парадокси виправлення помилок та перехідних виплат).
Тимченко Тетяна (методист ІТС) у своїй доповіді розглянула нюанси обліку податків та внесків із заробітної плати в програмах для автоматизації бізнесу, на прикладі роботи у редакції 2.0 Бухгалтерії для України.
Боршовська Валентина (заступник директора департаменту персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України) розглянула соціальне страхування (порядок обчислення та строки сплати страхових внесків; забезпечення незастрахованих осіб), страховий стаж за даними Реєстру застрахованих осіб (як правильно визначити страховий стаж і оплатити тимчасову втрату працездатності; страховий стаж для лікарняних і декретних; як підтвердити страховий стаж після 2016 року), а також зміни до порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (з 06.07.2018 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 15.05.2018 №511). |
Губіна І.А. Взаємовідносини з працівниками: безпечне оформлення, побудова системи оплати праці, загальні принципи оподаткування
Тимченко Т.О. Облік податків та внесків із заробітної плати в програмах для автоматизації бізнесу
Боршовська В.П. Соціальне страхування, страховий стаж, нова звітність по ЄСВ
|
18.07.2018
|
Семінар "Лекторій": Звітність з податку на прибуток за I півріччя 2018 року
Засуха Галина (консультант з бухгалтерського та податкового обліку, сертифікований аудитор) розкрила порядок подання фінансової звітності за I півріччя 2018 р. Проаналізувала проект змін до декларації з податку прибуток. Розповіла про виправлення помилок з податку на прибуток, а також про відображення в обліку результатів податкових перевірок. Звернула увагу на первинні бухгалтерські документи та оформлення конкретних операцій, які перебувають в зоні уваги фіскалів. Нагадала про нарахування та виплату дивідендів, в т.ч. нерезидентам та їх отримання. Детально зупинилась на різницях за операціями з основними засобами (амортизація; дооцінки/уцінки ОЗ; зменшення/відновлення корисності ОЗ; відображення ремонту і продажу невиробничих ОЗ і НА; витрати на ремонти і поліпшення ОЗ, облік заміни частин ОЗ; як списується податкове поліпшення при поверненні орендованого майна; коригування при продажу основних засобів), різницях, що виникають при формуванні забезпечень і резервів (формування забезпечень для відшкодування наступних витрат; ознаки і умови визнання безнадійної заборгованості в податковому обліку; УПК Мінфіну; резерв сумнівних боргів і списання безнадійної заборгованості в податковому обліку).
Тимченко Тетяна (методист ІТС) у своїй доповіді розглянула нюанси податкового обліку та порядку виконнання попередніх налаштувань для формування «Декларації з податку на прибуток» та відображення різниць у додатку РІ, на прикладі роботи у редакції 2.0 Бухгалтерії для України.
Засуха Галина (консультант з бухгалтерського та податкового обліку, сертифікований аудитор) детально зупинилась на видах податкових різниць, що виникають при здійсненні фінансових операцій (розрахунок обмеження щодо віднесення до податкових витрат відсотків за фінансовими зобов'язаннями перед нерезидентом; відображення від'ємного об'єкта оподаткування минулих років; обмеження при придбанні товарів, послуг у неприбуткових організацій та у «низькоподаткових» нерезидентів, зміни до переліку «неблагонадійних» країн; придбання роялті у нерезидентів; різниці за операціями продажу цінних паперів; безповоротна фінансова допомога (безоплатно надані товари, роботи, послуги)). Розкрила особливості оподаткування доходів нерезидентів, розповіла про податок «на репатріацію». Звернула увагу на рекламні послуги від нерезидента, валютні обмеження та штрафи за валютні порушення. |
Засуха Г.В. Звітність з податку на прибуток за I півріччя 2018 року
Тимченко Т.О. Податковий облік та порядок формування «Декларації з податку на прибуток» в програмах для автоматизації бізнесу
Засуха Г.В. Звітність з податку на прибуток за I півріччя 2018 року (продовження)
|
14.06.2018
|
Семінар "Лекторій": Актуальні питання ПДВ та оподаткування доходів фізичних осіб: про що слід пам’ятати бухгалтеру
Губіна Ірина (експерт з податкового планування, автор численних публікацій з оподаткування і бухгалтерського обліку) надала інформацію про оподаткування доходів фізичних осіб та зарплатні акценти 2018 року. Були розглянуті очікувані зміни в звітності з ЄСВ; важливі показники звітності з ЄСВ для статусу роботодавця; помилки в ЄСВ-звітах, які негативно вплинуть на стаж працівника в системі пенсійного та соціального страхування; довідки за формою ОК-5 і ОК-7; новації ЄСВ-звітності, що стосуються інвалідів. Розповіла про соціальне страхування, зокрема провела аналіз змін, що готуються в нормативну базу по нарахуванню лікарняних і декретних, а також зупинилася на питаннях ПДФО і військового збору: як правильно скористатися «путівочною» пільгою в 2018 році; розповіла про кардинальну зміну позиції ДФС України з приводу подарунків; оподаткування підзвітних коштів; додаткові блага у формі № 1ДФ і висвітлила позицію ДФС України з окремих питань.
Тимченко Тетяна (методист ІТС) у своїй доповіді розглянула нюанси кадрового обліку та розрахунку заробітної плати, на прикладі роботи у редакції 2.0 Бухгалтерії для України.
Дробоття Сергій (редактор рубрики ІТС «ПДВ: правила оподаткування та облік», податковий консультант у сфері оподаткування, автор численних аналітичних матеріалів у спеціалізованих бухгалтерських виданнях) детально розповів про актуальні питання ПДВ: законодавчі зміни та роз’яснення від ДФС України. Розповів про оновлений порядок блокування реєстрації в ЄРПН: автоматизований моніторинг відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків; що треба зробити для розблокування реєстрації податкової накладної в ЄРПН; порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію в ЄРПН, таблиця платника податків. Нагадав про строки реєстрації в ЄРПН, а саме про особливий строк реєстрації розрахунку коригування із «-», і відповідальність за їх порушення. Зупинився на виписці помилкової податкової накладної: відображення її у податковій звітності; правила виправлення помилки, вплив зареєстрованих в ЄРПН помилкових податкових накладних на СЕА ПДВ. Висвітлив останні роз’яснення ДФС України щодо розрахунку коригування і зміни до форм податкової звітності з ПДВ.
Чухно Ірина (методист ІТС) у своїй доповіді навела приклади складання розрахунків коригування в типових програмах для автоматизації бізнесу, на прикладі роботи у редакції 2.0 Бухгалтерії для України. Також розкрила методику інтеграції програм з сервісами електронного документообігу на прикладі вивантаження податкової накладної в «FREDO Звіт» для відправки в ЄРПН та заповнення декларації з ПДВ в «FREDO Звіт» безпосередньо за даними конфігурації, без необхідності створення проміжних файлів. |
Губіна І.А. Оподаткування доходів фізичних осіб і зарплатні акценти 2018 року.
Тимченко Т.О. Нюанси кадрового обліку та розрахунок заробітної плати в редакції 2.0 Бухгалтерії для України.
Дробоття С.М. Актуальні питання ПДВ: законодавчі зміни та роз’яснення від ДФС України.
Чухно І.О. Приклади складання розрахунків коригування в типових програмах для автоматизації бізнесу та інтеграція з сервісами електронного документообігу.
|
16.02.2018
|
Семінар "Лекторій": Податок на прибуток: нюанси заповнення звітності за 2017 рік та основні зміни в обліку з 2018 року
Засуха Галина (консультант з бухгалтерського та податкового обліку, сертифікований аудитор) розкрила основні зміни в законодавстві в сфері бухгалтерського обліку з 2018 року: введення нової класифікації підприємств і її вплив на порядок подання фінансової звітності; звіт про управління; які підприємства зобов'язані подавати фінансову звітність з МСФЗ і за який період. Розглянула зміни в ПКУ з 01.01.2018 р. в податку на прибуток, а також порядок складання декларації за 2017 рік, зокрема виправлення помилок, відображення результатів перевірок.
Тимченко Тетяна (методист ІТС) у своїй доповіді розглянула загальні принципи обліку податку на прибуток в типових конфігураціях "1С:Підприємства", на прикладі роботи у програмі "Бухгалтерія для України", редакції 2.0.
Засуха Галина (консультант з бухгалтерського та податкового обліку, сертифікований аудитор) розповіла про різниці при нарахуванні амортизації необоротних активів зі змінами (усунуто вплив дооцінок/уцінок ОЗ на податковий облік; прискорена амортизація для машин і устаткування; коригування при продажу основних засобів; витрати на ремонти і поліпшення ОЗ; облік заміни частин ОЗ); різниці, що виникають при формуванні забезпечень і резервів (формування забезпечень для відшкодування майбутніх витрат; списання безнадійної заборгованості в податковому обліку по-новому); види податкових різниць, що виникають при здійсненні фінансових операцій (розрахунок обмеження щодо віднесення до податкових витрат відсотків за фінансовими зобов'язаннями перед нерезидентом; відображення від'ємного об'єкта оподаткування минулих років; нове визначення роялті, придбання роялті у нерезидентів; різниці за операціями продажу цінних паперів). Також розповіла про нові податкові різниці з 01.01.2018 р. і проблемні "старі" з 01.01.2017 р., та розкрила особливості оподаткування доходів нерезидентів.
|
Засуха Г.В. Податок на прибуток: нюанси заповнення звітності за 2017 рік та основні зміни в обліку з 2018 року
Тимченко Т.О. Загальні принципи обліку податку на прибуток в типових конфігураціях «1С:Підприємства»
Засуха Г.В. Податок на прибуток: нюанси заповнення звітності за 2017 рік та основні зміни в обліку з 2018 року (продовження)
|