Дата |
Тема |
Відеозапис |
16.10.2019
|
Семінар "Лекторій": Здаємо звітність з ПДВ та податку на прибуток
Дробоття Сергій (редактор рубрики ІТС «ПДВ: правила оподаткування та облік», автор численних аналітичних матеріалів у спеціалізованих бухгалтерських виданнях) розповів про податковий кредит (ПК), документи для ПК: податкова накладна, її «замінники», митна декларація; в яких випадках робітники органів ДПС можуть не визнати ПК у покупця; порядок відображення ПК у разі виправлення помилок у податковій накладній; хто і коли подає Додаток Д8; підстави для коригування ПК (додаток Д1). Також зупинився на податкових зобов’язаннях (ПЗ): «дешевий» продаж і безоплатне постачання; використання товарів/послуг в звільнених від ПДВ операціях або в негосподарській діяльності; списання ТМЦ, виявлення нестач, крадіжки і т.п.; ліквідація основних засобів, в том числі за самостійним рішенням платника податку; чи нараховувати ПЗ якщо зайву («помилкову») податкову накладну зареєстровано в ЄРПН; підстави для коригування ПЗ та дата складання розрахунку коригування; ПЗ за нульовою ставкою ПДВ (дата нарахування, база оподаткування, документи, що підтверджують нульову ставку податку). Розкрив питання подання ПДВ-звітності та розрахунків з бюджетом (строки подання декларації та сплати ПДВ до бюджети; вплив СЕА ПДВ на розрахунки із бюджетом та на суму бюджетного відшкодування; від'ємне значення в декларації (додатки Д2, Д3 і Д4)). Відповів на питання виправлення помилок в декларації з ПДВ та додатках до неї (як правильно доплатити недоплату/повернути переплату/зменшити від’ємне значення/збільшити від’ємне значення; порядок заповнення та подання уточнюючого розрахунку).
Чухно Ірина (методист ІТС) розповіла про заповнення декларації з ПДВ та виправлення помилок у ній шляхом складання Уточнюючого розрахунку з ПДВ у програмах для автоматизації бізнесу.
Губіна Ірина (експерт з податкового планування, автор численних публікацій з оподаткування і бухгалтерського обліку) детально зупинилась на акцентах звітності за 9 місяців з податку на прибуток (фінансова звітність як база для декларації: особливості для тих, хто веде облік за П(С)БО та за МСФЗ - який формат звітності додаємо до декларації, у якому складі; відображення в обліку результатів інвентаризації: врегулювання інвентаризаційних різниць - вплив на податкові показники Декларації; первинні документи як база для податкового обліку; актування послуг і ступінь деталізації інформації; як довести податківцям «необхідний мінімум» інформації в акті; чим відрізняються первинні і підтверджуючі документи: як змусити таку відмінність працювати в свою користь; проблеми дисконтування довгострокових заборгованостей).
Чухно Ірина (методист ІТС) розповіла про порядок відображення господарських операцій в програмах для автоматизації бізнесу з метою розрахунку податку на прибуток та формування окремих показників «Податкової декларації з податку на прибуток». |
Дробоття С.М. Податкова звітність з ПДВ: формування показників та виправлення помилок
Чухно І.О. Заповнення декларації з ПДВ та виправлення помилок у ній шляхом складання Уточнюючого розрахунку з ПДВ у програмах для автоматизації бізнесу
Губіна І.А. Податок на прибуток: акценти звітності за 9 місяців
Чухно І.О. Порядок відображення господарських операцій в програмах для автоматизації бізнесу з метою розрахунку податку на прибуток та формування окремих показників «Податкової декларації з податку на прибуток»
|
25.09.2019
|
Семінар "Лекторій": Здаємо звітність за ІІІ квартал з ЄСВ, ПДФО та єдиного податку
Боршовська Валентина (заступник директора департаменту персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України) дала практичні рекомендації з формування звітності з ЄСВ: порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; заповнення таблиць Звіту; використання класифікатора професій при заповнення і таблиці №5 Звіту; виправлення помилок; формування та подання відомостей персоніфікованого обліку за минулий період, кому, коли, як?
Хорошун Катерина (методист ІТС) розповіла про підготовку до заповнення та проблемні питання формування звітності з ЄСВ, ПДФО та єдиного податку у програмах для автоматизації бізнесу, на прикладі роботи у редакції 2.1 BAS Бухгалтерії.
Бикова Ганна (консультант з бухгалтерського обліку та оподаткування, автор численних аналітичних матеріалів та публікацій) детально зупинилась на правилах складання форми №1 ДФ та порядку виправлення в ній помилок. Звернула увагу на неоподатковані доходи. Описала відображення у звітності фіндопомоги та авансових звітів працівників, подарунків та іншого «соцпакету» (перевезення працівників, безоплатного харчування, води та кави, форменого одягу, мобільного зв’язку тощо). Привела методику складання декларації з єдиного податку: які доходи ФОП-«єдинника» в ній не відображаються; в чому різниця між бухгалтерським обліком доходів та їх відображенням в декларації; повернення оплат покупцям, курсові різниці, поворотна фіндопомога, продаж ОЗ та інші особливості, на які слід звернути увагу. |
Боршовська В.П. Звітність з ЄСВ: практичні рекомендації
Хорошун К.О. Підготовка до заповнення та проблемні питання формування звітності з ЄСВ, ПДФО та єдиного податку у програмах для автоматизації бізнесу
Бикова Г.В. ПДФО та єдиний податок: звітуємо за ІІІ квартал (вересень) 2019 року
|
06.08.2019
|
Семінар "Лекторій": "Паливний" акциз: аналіз законодавчих новацій в дії
Губіна Ірина (експерт з податкового планування, автор численних публікацій з оподаткування і бухгалтерського обліку) детально зупинилась на СЕА РП і СЕ та особливостях її роботи (платники акцизного податку: як визначити свій статус для підприємства; для чого була введена СЕА РП, особливості та зміст її роботи; відповідальність за не реєстрацію та операції без проведення реєстрації; як правильно «увійти» в систему новим платникам податку; які операції не покриваються «безкоштовною» заявкою на поповнення; розподіл залишків пального для діючих платників; особливості роботи системи в перехідний період). Розглянула акцизні накладні та заявки на поповнення обсягів пального та на перевезення пального (правила заповнення акцизних накладних та їх реєстрація в Єдиному реєстрі; аналіз форми акцизної накладної, заявки на поповнення; поняття першого і другого примірника акцизної накладної, хто і коли їх реєструє; зведені акцизні накладні та підсумкові акцизні накладні - для кого вони призначені; що таке безперервна поставка пального; особливості складання і реєстрації акцизних накладних для власного споживання; штрафи за несвоєчасну реєстрацію акцизних накладних; коригування обсягів реалізованого пального через систему РК до акцизних накладних; наслідки перевезення пального транспортом, не зазначеним в заявці або в акцизній накладній.
Радченко Ольга (методист ІТС) звернула увагу на основні принципи відображення акцизного податку в програмах для автоматизації бізнесу.
Губіна Ірина (експерт з податкового планування, автор численних публікацій з оподаткування і бухгалтерського обліку) розповіла про акцизні склади (що таке акцизний склад; хто такий розпорядник акцизного складу, акцизного складу пересувного; хто зобов'язаний реєструвати акцизний склад; порядок реєстрації акцизних складів і акцизних складів пересувних; акцизні накладні і відвантажувальні документи - чи є єдність документообігу; з якого періоду настає відповідальність за нереєстрацію акцизних складів). Оглянула технічне оснащення акцизних складів (терміни оснащення і відповідальність; як встановити режим роботи акцизного складу; що таке витратоміри і рівнеміри, в яких випадках їх використання обов'язкове; перевірка та верифікація технічного обладнання в ДФС). Зупинилась на ліцензуванні торгівлі пальним (поняття оптової та роздрібної ліцензії; хто підпадає під ліцензування; вартість ліцензій і особливості її отримання; штрафи за проведення операцій без отримання ліцензій з 1 січня 2020 року). |
Губіна І.А. «Паливний» акциз: аналіз законодавчих новацій в дії
Радченко О.Ю.Основні принципи відображення акцизного податку в програмах для автоматизації бізнесу
Губіна І.А. «Паливний» акциз: аналіз законодавчих новацій в дії (продовження)
|
09.07.2019
|
Семінар "Лекторій": Актуальні питання оподаткування ПДВ. Зупинення реєстрації в ЄРПН: причини та шляхи подолання
Дробоття Сергій (редактор рубрики ІТС «ПДВ: правила оподаткування та облік», автор численних аналітичних матеріалів у спеціалізованих бухгалтерських виданнях) детально зупинився на актуальних питаннях ПДВ: податкова накладна (заповнення обов’язкових реквізитів: огляд останніх роз’яснень ДФСУ; зведена податкова накладна: коли і хто її має скласти; зайві і помилково складені податкові накладні: у чому полягає різниця; як виправляти помилки); розрахунок коригування до податкової накладної (підстави для складання, приклади заповнення); реєстрація в ЄРПН (порушення строків, порядок реєстрації та штрафні санкції; податкові накладні «для себе», в тому числі складені до 01.01.2017 р.; особливості реєстрації «зменшуючого» розрахунку коригування та його вплив на облік та СЕА ПДВ); СЕА ПДВ (що впливає на ліміт для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН; ПДВ-рахунок під арештом: що робити? Sперевищ - що це за «звір», звідки він береться і як його позбутися; вплив на СЕА ПДВ суми бюджетного відшкодування).
Чухно Ірина (методист ІТС) відповіла на найчастіші питання при оформленні податкових накладних та розрахунків коригування у програмах для автоматизації бізнесу, на прикладі роботи у редакції 2.0 Бухгалтерії для України.
Щербіна Юлія (компанія СОФТКОМ, керівник проектів FlyDoc) розповіла про нові можливості модулю FlyDoc: реєстрація та обмін податковими накладними.
Чухно Ірина (методист ІТС) провела огляд сервісу «Консультації аудитора», за допомогою якого можливе отримання персональних письмових консультацій від експертів і аудиторів з питань бухгалтерського, податкового та кадрового обліку.
Нараєвська Ірина (засновник ЮК «Нілос», Голова Громадської ради при ГУ ДФС у м. Києві у 2015-2019 рр.) детально розповіла про причини блокування реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН («відсікаючі» критерії; ризиковість господарських операцій; ризиковість платника податків; актуальні критерії ризиковості операцій та ризиковості платників податків з урахуванням останніх змін); привела практику відновлення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (алгоритм дій у разі внесення платника ПДВ до переліку ризикових платників; практика судового оскарження внесення до переліку ризикових платників: обрання способу захисту, формулювання позовних вимог, формування пакету документів; нюанси відновлення реєстрації в ЄРПН в адміністративному та судовому порядку); попередження зупинення реєстрації в ЄРПН (коли новому підприємству розпочинати реєстрацію податкових накладних; як звести блокування реєстрації до мінімуму). |
Дробоття С.М. ПДВ: актуальні питання
Чухно І.О. Найчастіші питання при оформленні податкових накладних та розрахунків коригування у програмах для автоматизації бізнесу
Щербіна Ю.Ю. Нові можливості модулю FlyDoc: реєстрація та обмін податковими накладними
Чухно І.О. Огляд сервісу «Консультації аудитора», за допомогою якого можливе отримання персональних письмових консультацій від експертів і аудиторів з питань бухгалтерського, податкового та кадрового обліку
Нараєвська І.Л. Зупинення реєстрації в ЄРПН: причини та шляхи подолання
|
25.06.2019
|
Семінар "Лекторій": Відпустки та відрядження – 2019. Зарплата та кадри у ФОП
Лістрова Світлана (експерт з оплати праці й оподаткування) розповіла про важливі відпускні «дрібниці»: щорічні основні відпустки (як рахувати стаж і робочий рік); відсутність графіку і обліку відпусток загрожують штрафом 1 МЗП; алгоритм обчислення відпускних - один для всіх відпусток; коригування заробітку (середньої зарплати) у разі підвищення окладу; компенсація за невикористану відпустку (коли можлива без звільнення); відрахування відпускних при звільненні (коли не провадимо та як відображаємо у Формі № Д4); «дитячі» відпустки (умови надання, особливості для розлученої жінки); оподаткування та нарахування ЄСВ для перехідних відпусток, у разі подовження відпустки та перенесення.
Тимченко Тетяна (методист ІТС) навела приклади оформлення різних видів відпусток у програмних продуктах для автоматизації бізнесу.
Лістрова Світлана (експерт з оплати праці й оподаткування) зупинилась на відрядженнях: положення про відрядження вирішує низку проблем; як підтвердити зв'язок відрядження з господарською діяльністю; неоподатковувані розміри витрат у відрядженні; відрядження на автомобілі; розрахунки особистою та корпоративною карткою; авансовий звіт (розрахункові документи); відрядження у вихідні дні.
Тимченко Тетяна (методист ІТС) розповіла про основні аспекти відображення відряджень у програмних продуктах для автоматизації бізнесу.
Лістрова Світлана (експерт з оплати праці й оподаткування) детально розповіла про зарплату та кадри у ФОП: ПВТР і штатний розпис (обов’язкові чи ні?); трудовий договір з працівником: (які положення включити?); які кадрові документи та накази (розпорядження) мають бути у підприємця; як вносити підприємцю записи до трудової книжки працівника; оформлення особової картки працівника; режим роботи у ФОП і облік робочого часу (неповний, гнучкий, підсумований); відпустки, лікарняні та відрядження у ФОП працівників; особливості звільнення співробітників, які працюють у підприємця; судова практика щодо перевірок ФОП органами Держпраці.
|
Лістрова С. В. Важливі відпускні «дрібниці»
Тимченко Т.О. Приклади оформлення різних видів відпусток у програмних продуктах для автоматизації бізнесу
Лістрова С. В. Відрядження-2019: коротко про все
Тимченко Т.О. Основні аспекти відображення відряджень у програмних продуктах для автоматизації бізнесу
Лістрова С. В. Зарплата та кадри у ФОП
|
24.05.2019
|
Семінар "Лекторій": Як змінити роль обліковця на статус фінансового менеджера: аспекти та інструменти
Вадим Мазур (голова Всеукраїнської Спілки Автоматизаторів Бізнесу) розповів про бухгалтера очима топ-менеджерів та власників бізнесу.
Оксана Базарна (експерт з фінансів, міжнародний бухгалтер-практик (САР). В минулому фінансовий директор і керівник Фінансових Департаментів національних холдингів України) розповіла про відмінність між оперативним, бухгалтерським та управлінським обліком, окремо зупинилась на питанні взаєморозрахунків зі своїми компаніями (не пов'язаними у холдинг), розглянула основні аспекти складання управлінської звітності, також надала рекомендації власникам бізнесу, щодо подання фінансової звітності.
Олексій Старцев (провідний методист Всеукраїнської Спілки Автоматизаторів Бізнесу) розглянув основні задачі казначейства на підприємстві та їх виконавців, розповів про ключові функції оперативного казначейства та автоматизацію казначейських функцій в системах автоматизації бізнесу.
Оксана Базарна (експерт з фінансів, міжнародний бухгалтер-практик (САР). В минулому фінансовий директор і керівник Фінансових Департаментів національних холдингів України) навела основні аспекти правильного складання управлінської звітності, аналізу отриманих даних. Відповіла на питання як подавати звітність власнику бізнесу, яких помилок не можна допускати, як коментувати подану звітність для власника і на що звернути його увагу.
Ольга Шеремет (провідний методист Всеукраїнської Спілки Автоматизаторів Бізнесу) розповіла про інформаційну базу, як джерело економічної інформації для всіх категорій користувачів, розглянула варіанти формування фінансової звітності в поточній інформаційній базі підприємства на прикладі рішення BAS ERP. |
Мазур В.Б. Бухгалтер очима топ-менеджерів та власників бізнесу
Базарна О.М. Аспекти інтерпретації фінансових показників для відображення реального стану бізнесу
Старцев О.С. Управлінські інструменти в системах автоматизації бізнесу. Казначейство
Базарна О.М. Аспекти інтерпретації фінансових показників для відображення реального стану бізнесу (продовження)
Шеремет О.А. Управлінські інструменти в системах автоматизації бізнесу. Контролінг.
|
18.04.2019
|
Семінар "Лекторій": Закон про валюту та підзаконні документи НБУ. Складання звітності по зарплаті за І квартал 2019 року
Губіна Ірина (експерт з податкового планування, автор численних публікацій з оподаткування і бухгалтерського обліку) у своїй доповіді провела аналіз положень Закону «Про валюту та валютні операції» та нових документів НБУ(головні новації Закону, перехідні положення та перехідні операції; в чому відмінність норм Закону від норм Декрету), а також провела аналіз системи валютного регулювання у документах НБУ (оновлені правила торгівлі іноземною валютою та банківськими металами; порядок розрахунків, операцій з купівлі та переказів іноземної валюти на території України та за кордон). Розглянула порядок дотримання граничних строків розрахунків, встановлених Національним банком (які операції потрапляють під контроль за дотриманням термінів; документальний супровід: що із спрощеною формою документів?; як по новому закрити «недоплачену» заборгованість; можливості використання залікових схем із нерезидентами).
Тимченко Тетяна (редактор рубрик ІТС з методичної підтримки програм для автоматизації бізнесу) у своїй доповіді розглянула основні нюанси відображення валютних операцій та розрахунку курсових різниць у типових програмах для автоматизації бізнесу, на прикладі роботи у редакції 2.0 Бухгалтерії для України.
Зуєв Максим (директор компанії «Пактум») розповів про сервіс для автоматизованого заповнення карток контрагентів – Пактум.Контрагент.
Бикова Анна (консультант з бухгалтерського обліку та оподаткування, автор численних аналітичних матеріалів та консультацій) розповіла про складання звітності по зарплаті за І квартал 2019 року. Детально зупинилась на нарахуванні зарплати з дотриманням мінімальних державних гарантій. Розкрила зміни в оплаті лікарняних та декретних у 2018 році і як реалізовувати ці зміни в 2019 році. Розповіла про мінімальний страховий внесок по ЄСВ: в яких випадках він обов'язковий і як відобразити доплату по ЄСВ в звіті. Зупинилась на «перехідних» виплатах (лікарняні, декретні, винагороди за договорами ЦПХ), виправленні помилок в уже поданій звітності за поточний та минулий звітні періоди, а також відображенні у формі №1 ДФ неоподатковуваних виплат.
Тимченко Тетяна (редактор рубрик ІТС з методичної підтримки програм для автоматизації бізнесу) у своїй доповіді розглянула порядок відображення змін кадрової інформації, нарахування відпускних, лікарняних та інших доходів працівникам з метою формування звітності з ЄСВ та ПДФО у типових програмах для автоматизації бізнесу, на прикладі роботи у редакції 2.0 Бухгалтерії для України. |
Губіна І.А. Закон про валюту та підзаконні документи НБУ. Податково-бухгалтерські акценти
Тимченко Т.О. Основні нюанси відображення валютних операцій та розрахунку курсових різниць у типових конфігураціях для автоматизації бізнесу
Зуєв М.С. Пактум.Контрагент – сервіс для автоматизованого заповнення карток контрагентів
Бикова А.В. Складання звітності по зарплаті за І квартал 2019 року
Тимченко Т.О. Порядок відображення в Бухгалтерії 2.0 змін кадрової інформації, нарахування відпускних, лікарняних та інших доходів працівникам з метою формування звітності з ЄСВ та ПДФО
|
27.03.2019
|
Семінар "Лекторій": "Позапланові документальні перевірки та перевірки Державної служби України з питань праці: як належно підготуватися і захистити інтереси підприємства"
Рибачковський Костянтин (адвокат, керуючий партнер Адвокатської фірми «СТОЛИЧНИЙ АДВОКАТ») у своїй доповіді розглянув позапланові податкові перевірки на підставі рішень суду: існуюча небезпека для кожного підприємства та рекомендації щодо ефективного захисту (як до, так і після проведення такої перевірки). Детально зупинився на визнанні позапланових перевірок незаконними – найкращий спосіб захисту від їх наслідків, надав рекомендації адвоката по алгоритму дій підприємства у випадку призначення податкової перевірки. Провів аналіз ризиків, що виникають при недопуску податківців до проведення документальних перевірок на підприємстві. Розповів про способи ефективного захисту від можливих санкцій податківців при недопущенні їх до документальної перевірки. Надав коментар останньої судової практики щодо визнання документальних перевірок незаконними.
Завербний Андрій (керуючий партнер компанії «Міжнародна правова група») розповів як використовувати програмне забезпечення для автоматизації бізнесу для декількох суб’єктів, не порушуючи ліцензійної політики правовласників.
Нікіфоров Сергій (старший юрист Адвокатської фірми «СТОЛИЧНИЙ АДВОКАТ», фахівець з 18-річним стажем) у своїй доповіді детально зупинився на цивільно-правовому договорі, договорі про надання послуг чи трудові відносини: тонка межа, як підприємству уникнути штрафів. Навів основні критерії розмежування трудових правовідносин від цивільно-правових (господарських): яких формулювань слід уникати в договорах, які укладаються між підприємством та ФОП (або фізичною особою). Розповів про порядок проведення перевірки Держпраці: види перевірок, строки та особливості. Навів основні питання, які досліджує Держпраці при перевірці підприємства, питання-індикатори, які можуть задаватися працівникам підприємства інспекторами Держпраці під час перевірки підприємства. Нагадав про необхідність підготовки персоналу підприємства з метою недопущення нанесенню шкоди підприємству. Провів аналіз останньої судової практики по спорам підприємств з податковими органами про визнання взаємовідносин між підприємством та ФОП (фізичною особою) трудовими: критерії, наслідки та перспективи судового захисту інтересів підприємства в суді, на що у першу чергу треба звернути увагу. |
Рибачковський К.Е. Позапланові документальні перевірки з питань дотримання податкового законодавства
Завербний А.В. Як використовувати програмне забезпечення для автоматизації бізнесу для декількох суб’єктів, не порушуючи ліцензійної політики правовласників
Нікіфоров С.С. Взаємовідносини підприємства і фізичних осіб-підприємців (ФОП): основні ризики та як їх уникнути. Перевірки Держпраці: як належно підготуватися та захистити інтереси підприємства
|
21.02.2019
|
Семінар "Лекторій": "Податок на прибуток: підсумки 2018 року, перспективи 2019 року"
Губіна Ірина (експерт з податкового планування, автор численних публікацій з оподаткування і бухгалтерського обліку) у своїй доповіді провела аналіз оновленої форми декларації на прибуток за 2018 рік, розглянула роз'яснення ДФСУ про оновлену форму декларації. Детально зупинилась на понятті «поріг 20 млн.»: надала рекомендації для тих, хто перевищив і «не добрав» в 2018 році; розповіла по те, як звітувати за підсумками року; зупинилась на особливостях підрахунку 20-ти млн. критерію, можливості оптимізації. Розглянула фінансову звітність як базу для декларації: особливості для тих, хто веде облік за П(С)БО та МСФЗ. Розкрила питання, які можуть бути врегульовані обліковою політикою та питання, які регулювати обліковою політикою не можна, також розповіла як не допустити помилок. Зупинилась на особливості бухгалтерського визнання доходів і витрат для правильного формування показників прибуткової декларації: дохід від реалізації товарів, робіт, послуг; відображення курсових різниць; процедури уточнення вартості активів; оцінка принципу нарахування - доходи і витрати без двосторонніх документів від контрагентів, як відобразити у звітності за 2018 рік.
Тимченко Тетяна (редактор рубрик ІТС з методичної підтримки програм для автоматизації бізнесу) у своїй доповіді розглянула основні аспекти обліку та формування звітності з податку на прибуток у типових програмах для автоматизації бізнесу, на прикладі роботи у редакції 2.0 Бухгалтерії для України.
Косий Вадим (директор компанії «Фредо») детально розповів про сервіс «FREDO Звіт» - сервіс подання декларації з податку на прибуток та іншої електронної звітності до державних органів.
Губіна Ірина (експерт з податкового планування, автор численних публікацій з оподаткування і бухгалтерського обліку) у своїй доповіді надала практичні рекомендації, щодо здійснення операцій з основними засобами (амортизація, переоцінка, продаж (ліквідація)), а також розповіла про їх вплив на показники декларації. Зупинилась на інвестиційній нерухомості і справедливій вартості. Розглянула операції з нарахування резервів і забезпечень (основні моменти, що стосуються податкових ризиків, вплив резервів на податкові різниці (резерв сумнівних боргів, резерв відпусток, резерв знецінення запасів та інше)); операції із заборгованостями і фінансова допомога (підводні камені обліку і коригувань). Провела аналіз новацій 2019 року: кого вони торкнулися, на що звернути увагу. |
Губіна І.А. Податок на прибуток: аналіз змін
Тимченко Т.О. Податок на прибуток: основні аспекти обліку та формування звітності в типових програмах для автоматизації бізнесу
Косий В.О.«FREDO Звіт» - сервіс подання декларації з податку на прибуток та іншої електронної звітності до державних органів
Губіна І.А. Податок на прибуток: практичні рекомендації
|
17.01.2019
|
Семінар "Лекторій": "Нагальні питання складання та реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Практичні рекомендації щодо подання звітності з ЄСВ у 2019 році"
Дробоття Сергій (редактор рубрики ІТС «ПДВ: правила оподаткування та облік», податковий консультант у сфері оподаткування, автор численних аналітичних матеріалів у спеціалізованих бухгалтерських виданнях) детально зупинився на податковій накладній та розрахунку коригувань: зміни до податкової накладної (на що звернути увагу); помилки та неточності в реквізитах податкової накладної (на що це впливає); правила виправлення помилок в обов’язкових реквізитах податкової накладної; зведена податкова накладна; розрахунок коригування (законодавчі підстави для складання за новими правилами); 11 кодів причин коригування (застосовуємо на практиці); проблемні питання при складанні розрахунків коригування в різних ситуаціях. Також розповів про реєстрацію/зупинення реєстрації в ЄРПН. Окрему увагу приділив СЕА ПДВ: показники «спецформули» (звідки вони беруться); ∑перевищ. - проблемний показник із яким не можуть «розібратися»; зайві (помилкові) податкові накладні в ЄРПН (їх вплив на СЕА ПДВ).
Чухно Ірина (редактор ІТС з методичної підтримки програм для автоматизації бізнесу) у своїй доповіді розповіла про правила формування податкових накладних та розрахунків коригування в типових програмах для автоматизації бізнесу, на прикладі роботи у редакції 2.0 Бухгалтерії для України.
Бобровський Олександр (директор напрямку «Автоматизації бізнесу» компанії «Софтком») розповів про новий сервіс для електронного документообігу юридично значущими документами - FlyDoc, можливості та переваги електронного документообміну.
Боршовська Валентина (заступник директора департаменту персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України) розглянула страховий стаж за даними Реєстру застрахованих осіб: як правильно визначити страховий стаж і оплатити тимчасову втрату працездатності; страховий стаж для лікарняних і декретних. Розповіла про довідки Реєстру застрахованих осіб. Нагадала порядок і строки подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також порядок його складання. Навела приклади заповнення Таблиць 1, 5, 6 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Детально зупинилась на Класифікаторі професій в таблиці 5 звіту і відповідальності за заповнення звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. |
Дробоття С.М. Нагальні питання складання та реєстрації ПН/РК в ЄРПН
Чухно І.О. Правила формування податкових накладних та розрахунків коригування в програмах для автоматизації бізнесу
Бобровський О.В. Flydoc – можливості та переваги електронного документообміну
Боршовська В.П. Звітність по ЄСВ: практичні рекомендації
|