Документ
Коментар
Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці в інформаційному повідомленні від 11 травня 2023 року1 зазначило, що у разі, якщо працівники відділу кадрів та бухгалтерії виконують свої посадові обов’язки дистанційно, то оплата праці таким працівникам проводиться в повному обсязі (відповідно до встановлених умов оплати праці), а не у розмірі 2/3 посадового окладу.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебсайті Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці.
Відповідно до ст.34 КЗпП2 простій – це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.
2 Кодекс законів про працю України від 10.12.71 р. № 322-VIII.
Під час простою працівник не виконує трудові обов’язки, визначені трудовим договором. Місце перебування працівника під час цілоденного простою законодавством не визначено, тому визначається безпосередньо роботодавцем шляхом видання розпорядчого документа (наказу або розпорядження).
Якщо роботодавець визначив, що під час простою працівники мають перебувати на робочому місці – то працівники знаходяться на робочому місці відповідно до встановленого режиму роботи, але при цьому не виконують свої посадові обов’язки.
Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
У разі, якщо працівник продовжує виконувати свої трудові обов’язки, в тому числі за межами адміністративної будівлі роботодавця, це є роботою (дистанційною або надомною) і підлягає оплаті відповідно до встановлених умов оплати праці.
Дистанційна робота передбачає оплату праці в повному обсязі не рідше двох разів на місяць3.
3 Щодо надомної та дистанційної роботи див. коментар до Закону України від 04.02.2021 р. № 1213-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання дистанційної, надомної роботи та роботи із застосуванням гнучкого режиму робочого часу», коментар до наказу Мінекономіки України від 05.05.2021 р. № 913-21 «Про затвердження типових форм трудових договорів про надомну та дистанційну роботу» та коментар до інформаційного повідомлення Мінекономіки України від 30.08.2021 р. «Відповіді на поширені запитання щодо застосування типових форм трудових договорів про дистанційну та надомну роботу».